poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Ucieleśniając kobiecość...

W Art - Piaskownicy od dawna trwa fotograficzne wyzwanie - fotoGRA - Być Kobietą, w którym bardzo chciałam wziąć udział. Długo jednak nie miałam pomysłu na zdjęcie.
Ale, że wróciłam właśnie z gór, gdzie napstrykałam aparatem, jak i zapozowałam obficie to po przejrzeniu zdjęć stwierdziłam, że przecież mogę je wykorzystać :)
Po prostu zaprezentuję Wam, jak czuję swoją własną kobiecość...
W moim jej odczuwaniu zawiera się element dzikości serca, kochanie własnego ciała, otwartość i objęcie ramionami całego bogactwa istnienia...


Na obszarze ucieleśnionej kobiecości prowadzone jesteśmy przez inne zasady, niż tylko te linearne, logiczne i racjonalne. Czyż nie za tym właśnie tęsknimy - za drogocennymi chwilami odpoczynku i ciszy od naszych paplających umysłów, gdzie po prostu tylko jesteśmy i zanurzamy się w nurcie czegoś większego, bardziej dzikiego i mądrzejszego od nas?

Chameli Gad Ardagh
Kobiecość
Praktyczne lekcje i ćwiczenia
dla budzących się kobietWidzimy kobiecość w błysku kobiecych oczu, w trosce o tych, których kochamy, w gniewie wobec niesprawiedliwości, w bezwarunkowej miłości do wszystkiego, co istnieje. Można ją znaleźć w kołyszących się biodrach i śmiechu do rozpuku, tak samo jak w w rozpaczy nad krzywdą i wykorzystywaniem niewinnych dzieci. Jest w pocałunku złożonym na szyi ukochanego i w bijącym sercu, które zaufało na tyle, aby się odsłonić. Znajdziesz ją w gwałtownych burzach i rześkich jesiennych porankach.
Jest tutaj, w głębi twojej tęsknoty, w karmiących piersiach, w butwiejących liściach, i w głosie, który szepce prawdę. Jest tą, która tańczy z tobą w ekstazie. Kobiecość we wszystkich postaciach - dzika i kolorowa, szara i nieruchoma, nieustannie zmieniająca kształt. Jest głosem, który wybiera miłość ponad wszystko, nie wykluczając niczego.

Chameli Gad Ardagh
Kobiecość
Praktyczne lekcje i ćwiczenia
dla budzących się kobietKażda komórka twojego ciała sama w sobie jest całym światem, przekazującym genetyczne wspomnienia następnemu pokoleniu komórek. Jednak w swej najgłębszej istocie, na skrzyżowaniu, gdzie naukowiec i mistyk spoglądają na siebie w absolutnym zdziwieniu, nie znajdziemy niczego prócz pustki. Gdybyś tylko dała sobie czas, aby naprawdę posłuchać swojego ciała, okazałoby się, że ma ci wiele do powiedzenia na temat tajemnicy życia. W rzeczywistości, aby zetknąć się z boskością, nie musisz podróżować nigdzie indziej, niż tylko do własnego ciała.

Chameli Gad Ardagh
Kobiecość
Praktyczne lekcje i ćwiczenia
dla budzących się kobiet
Pozwól sobie być otwartym, a życie stanie się dużo łatwiejsze.
Łyżka soli w szklane wody sprawia, że nie da się jej wypić.
Łyżka soli w jeziorze jest niezauważalna.

Budda

Słowa Buddy też pochodzą z książki o kobiecości. Bardzo fajna jest; polecam, jak ktoś lubi zagłębiać się w siebie :)
Może ktoś się zainspiruje tymi słowami? 

Ściskam ciepło :**

3 komentarze:

 1. ;-D A ja przekornie i mam nadzieję ku rozweseleniu ...wiersz.. o kobiecie ... od kobiety ...

  Anna Świrszczyńska

  Zostanę babką klozetową

  Zostanę na starość
  babką klozetową.
  Będę pisać wiersze
  przychylne cielesności
  jak dwa zera.

  Nauczę się pokory
  wobec ludzkiego pęcherza i jelit,
  co są o tyle mądrzejsze
  ode mnie.

  Może pewnego dnia
  do dwóch zer przyjdzie
  cynik Diogenes.
  Może pogada ze mną
  o siostrze pęcherza i jelit -
  o duszy.

  ściskam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękny wiersz :) Dziękuję. Bardzo lubię Świrszczyńską :))
   I pozdrawiam!
   A uśmiech na mej twarzy wywołałaś! I za to też dziękuję pięknie!

   Usuń