sobota, 14 stycznia 2017

Tyle już widziałeś

Bardzo niebiesko się porobiło. O.
Mandala 25cm x 25cm. Taka nie duża.
Trójkowa w sensie symbolicznym.
Z gwoździkami.

MASZ WSZYSTKO, JESTEŚ WOLNY
„...Tyle już widziałeś tych poszukiwań, tych pytań i odpowiedzi, tych światów. Tyle razy byłeś już zmęczony odbijając się od ściany do ściany. I tyle razy miałeś poczucie, że jesteś blisko. Ale ciągle okazywało się, że jednak nie. 
Tyle razy zawodził cię cały twój wysiłek, twoje pragnienie byciem dobrym czy też byciem złym. Robiłeś wszystko i na wszystkie sposoby. Przez ucieczkę. Przez mierzenie się. Przez złość i odwet. Przez chęć pomagania sobie i światu. I za każdym razem odbijałeś się od ściany. Nic nie działało. 
Aż w końcu życie rzucało się na kolana całkowicie.
Mówię Ci, nie tutaj patrzysz. Spójrz w przeciwnym w kierunku. Wtedy, powoli zaczyna się coś otwierać. To jest zupełnie inne niż wszystko do tej pory. To niczego Ci nie daje, ale wszystko ci odbiera. Mimo to, idziesz tam dalej. Czujesz się bardziej swobodny, nie zdobywając tylko tracąc. Aż w końcu tracisz wszystko i zaczynasz widzieć swoją twarz. Twarz bez twarzy. Wtedy następuje ogromna ulga. Wszystko przestaje mieć ciężar i w pewnym sensie staje się całkiem niematerialne, nierzeczywiste. A ciebie wypełnia spokój, brak przywiązania, lekkość. To staje się cenniejsze niż wszystko inne, niż cały ten świat. Brak świata staje się cenniejszy od istnienia świata. 
 I w tym sensie to już jest koniec poszukiwań, bo już niczego nie chcesz. Masz wszystko. Jesteś wolny...”


Patrycja Pruchnik Nitya – Grabownica 2016
Strasznie śpiąca jestem ostatnio...Ach ta zima...:)
Nawet kawa nie pomaga. No dobra. Nie będę marudzić.
Ściskam cieplutko Kochani :**


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz