niedziela, 18 marca 2012

Szary welon dymu i dokąd prowadzą słowa

Na blogu Craft Artwork jest kolejne pocztówkowe wyzwanie w temacie domkowym:)
Zrobiłam jedną tylko pocztóweczkę, kapcie z wrażenia nie spadają, ale cóż...Użyłam wierszyka ze starej Filipinki. Jak widać często do niej wracam. Oprócz czarnej strony Filipa, uwielbianej przeze mnie była tam jeszcze strona "Cześć poeci i poetki" prowadzona najpierw przez Danutę Wawiłow, a potem przez jej córkę Natalię Usenko. Tą rubrykę również uwielbiałam. I ten wierszyk autorstwa niejakiej Nancy pochodzi stamtąd.
Może tekst o płonącym sercu niekoniecznie pasuje na pocztówkę, ale taka wizja do mnie "przyszła", a ja tylko posłuchałam.....:))))

Po za tym wyzwaniem zrobiłam sobie albumik. Na razie jest zrobiona baza i okładka. Naiwnie sądziłam,że uda mi się go pokazać już, jak jest wypełniony, ale się przeliczyłam. Zaniemogłam ostatnio fizycznie i się wkurzyłam!
Zamiast okazać sobie trochę współczucia, to jeszcze na siebie nawrzeszczałam....
Ale nic to. Przeczekam jakoś tą niedyspozycję.Tytuł "Dokąd prowadzą słowa" oznacza tylko tyle, że będą tu gazetowe wiersze, a jak rozkładam powycinane teksty z gazet to nigdy nie wiem dokąd mnie właśnie zaprowadzą te słowa...:) 
Jakieś ilustracje kolażowe też będą oczywiście. I niekoniecznie mandale:)))

Buziaki wielkie posyłam!!!

14 komentarzy:

 1. dokąd prowadzą słowa - mnie porusza, czekam na więcej - zdrowiej - nie krzycz na siebie ;)*

  OdpowiedzUsuń
 2. fajny pomysł z albumikiem na gazetowe wiersze :) uważaj Jyoti, słowa potrafią człowieka na manowce sprowadzić... ;)) choć zapewne Ty się nie dasz ;) złej formie też się nie oddawaj! ale wiem, że takie rzeczy znienacka atakują... sama walczę ze spadkiem takowym... odreagowuję stresy z minionego tygodnia i czuję się tak, jak gdyby ktoś wyskubał moje skrzydła do ostatniego piórka...
  podoba mi się pocztówka z dymem ze "spłoniętego" serca ;) też mam w trakcie pracę domkową, ale czy ją zakończę to się jeszcze okaże...

  OdpowiedzUsuń
 3. Karteczka piękna, a album niesamowity- zaintrygował mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. cudne ... a ten albumik sliczny jestem ciekawa jak go skonczysz jak bedzie wyglądał pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Karteczka bardzo oryginalna i mnie się tam podoba, albumik tez. Wracaj do zdrowia, ważne by się łatwo nie poddawać chorobie i nie pozwolić jej położyc się do łóżka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A mnie tam klapki ze stóp spadły:)jakie TY masz pomysły!!!!! i co jadasz, ze te słowa do Ciebie "przychodzą". Czarodzejka z Ciebie i już:)))nie mogę się doczekać c.d.
  Zdrowiej i nie krzycz na siebie, plis:-D
  dorcia

  OdpowiedzUsuń
 7. Filipinka.... rany, a ja powyrzucałam wszystkie.... :( Kochałam strony Filipa :(((

  OdpowiedzUsuń
 8. Kartka domkowa super, album świetny:)
  Książkę o którą pytasz ,,Filip z zielonymi" mam w domu:)
  Jest świetna:D Wydanie było bardzo słabe - klejone i rozpadła się od wielokrotnego czytania. Żałuję że już nie ma Filipinki, to była dobra gazeta dla młodzieży( ja się czuję młodzieżowo w dalszym ciągu:D)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Niska szatynka przysiadła przy komputerze, mlasnęła smacznie raz czy dwa i zaczęła w trochę leniwym napadzie euforii, przeglądać blogi. Nagle... to było jak grom z jasnego nieba. Miłość od pierwszego wejrzenia. Oniemiała i słyszała tylko jak jej szczęka z cichym 'pum, pum, pac' stacza się po schodach. Na blogu użytkowniczki jyoti zobaczyła notes który wywołał u niej palpitacje serca i paznokcia..


  True story, jest naprawdę piękny :)
  Na widok serduszka na okładce pomyślałam, że byłoby mi bardzo miło, gdybyś znalazła czas i chęci, by wziać udział w mojej pierwszej wymiance: http://lore-art.blogspot.com/2012/03/wymianka.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne! I pocztówka i albumik:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dokąd prowadzą słowa... genialne po prostu. A przy pocztówce nieprawda - kapcie spadają. :*

  OdpowiedzUsuń